Rozwiązanie Fudo PAM (Privileged Access Management), z którego korzystają m.in. Santander, Getin, Axel Springer, Innogy czy Nationale Nederlanden, pozwala na monitorowanie i zarządzanie dostępem uprzywilejowanym. Wśród konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się możliwością błyskawicznego wdrożenia, dużą elastycznością konfiguracji, stanowi również produkt kompletny, niewymagający do funkcjonowania stacji przesiadkowych czy oprogramowania na licencji firm trzecich.
“Obecność w Magic Quadrant Gartnera to duże wyróżnienie, zwłaszcza dla firmy zdecydowanie najmłodszej w stawce. Kontynuujemy naszą misję ochrony przedsiębiorstw przed problemami wynikającymi z nadużycia uprawnień. Zakładamy przy tym, że systemy PAM powinny wykraczać poza funkcję sejfu haseł, stąd nasza koncentracja na rejestracji i wykrywaniu podejrzanej aktywności w sesjach uprzywilejowanych. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, oferując wdrożenie już w jeden dzień, a także optymalizując interfejs Fudo. Nie spoczywamy na laurach, odczytujemy ten sukces jako początek marszu w górę klasyfikacji” - zauważa Patryk Brożek, CEO Fudo Security.
Osiągnięcie Fudo Security ma niebagatelne znaczenie w branży bezpieczeństwa IT - to pierwsze polskie przedsiębiorstwo z tego segmentu, uwzględnione w raporcie Gartnera.
Fudo Security jest główną marka firmy Wheel Systems Sp. z o.o. Producent rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym jest istotnym graczem w licznych branżach rynku polskiego (sektor rządowy, branże finansowa, transportowa, ubezpieczeniowa itd.), a także umacnia swoją obecność na świecie, za pośrednictwem sieci 100 partnerów w ponad 30 państwach. Główna siedziba firmy znajduje się w Newark, California, podczas gdy zapleczem R&D pozostają biura w Warszawie i Krakowie.